Półkolonia w Radomi

logo logo1

Zadanie publiczne „Radomiada i sportowe wakacje bez zadyszki” związane z realizacją zadań Gminy Świdnica w roku 2016 przez organizacje pozarządowe i inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej.

Półkolonia w Radomi

W dniu 1 czerwca 2016r. podpisaliśmy z gminą Świdnica umowę nr 74/U/2016 o powierzenie realizacji zadania publicznego pod nazwą: „Radomiada i sportowe wakacje bez zadyszki”.

W chwili obecnej zrealizowaliśmy część zaplanowanych działań w postaci półkolonii, a „Sama Radomiada” odbędzie się w pierwszy weekend września.

W tym roku po raz drugi nasze dzieci miały możliwość uczestniczenia w tego typu atrakcjach. Tradycyjnie już organizacją całego projektu zajęła się pani Barbara Hrut-Bagińska. Środki finansowe na realizację zadania zapewnili rodzice oraz władze gminy Świdnica.

Przez okres 2 tygodni od 27 czerwca do 8 lipca dwudziestopięcioosobowa grupa dzieci uczestniczyła w zajęciach zorganizowanych przez kadrę opiekunów.

W programie półkolonii były m.in. gry i zabawy, mecze, wycieczki rowerowe, podchody, zajęcia artystyczne oraz warsztaty kulinarne. Codziennie odbywały się treningi piłki nożnej lub innych gier zespołowych pod okiem naszego miejscowego trenera pana Pawła Mazurka. Podobnie jak w ubiegłym roku dzieci wybrały się z wizytą do Muzeum Wojskowym w Drzonowie. Miła atrakcją były również wyjazdy rowerowe na lody do miejscowości Słone.

W ramach półkolonii zapewniony był dodatkowo: ciepły posiłek, napoje, owoce i desery.

 

This entry was posted in Wiadomości. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>